2019’da Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

2019’da Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Finansal anlamda oldukça sarsıntılı bir yılı geride bırakmışken, yeni yılda neler yapılması gerektiği merak konusu oldu. Birçok ülkede hisse senedi piyasası ile ilgili yaşanan düşüşler, yeni yılda bu alanlarda yatırım yapacak olanların da dikkat etmesi gereken hususlardan biri.

Gelişen Piyasayı 2019’da Neler Bekliyor?

2018 yılının büyük bir diliminde hisse senedi piyasası tavan yapmayı başarmıştı. Ancak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, bu piyasada yaşanan dalgalanmalar ve değer kayıpları göze çarpmaya başladı. Avrupa ve Amerika hisse senedi piyasası içinde de etkili olan bu dalgalanmalar, analistlerin yatırımcıları dikkatli davranmaya davet etmesine sebep oldu.

2019 Yatırım

2019 Yatırım

Genel görüşlere bakıldığında 2019 yılında tüm hisse senedi piyasalarında zorlu bir süreç başlayacak. Ancak gelişme aşamasında olan piyasalarda ise durum daha da çetin! Amerika ve Çin arasında süren ticaret savaşı ise, Asya piyasasına büyük bir risk oluşturacak. Latin Amerika’da seçilen liderlerden dolayı piyasa belirsizliği yaşanırken, Brezilya’da da izlenecek politikaların belirsizliği finansal piyasada da kendini gösterecek.

Sağlık ve Biyoteknoloji Sektörlerinde Durum Ne Olacak?

Analist Jurrien Timmer’ın açıklamalarına göre, her alandaki hisse senedi piyasalarının yeni yılda iyi performans sergileyeceğini söylemek mümkün. Ancak Capital Group üst yetkililerinden Rob Lovelace ise, bazı teknoloji şirketlerinin ürün çeşitliliği az olduğundan dolayı, ilgili teknoloji şirketlerinin hisse senedi piyasası hakkında dikkatli olmak gerektiğinin altını çiziyor.

 

Bununla birlikte Rob Lovelace, 2019 yılı hisse senedi piyasası için, yeni ve önemli keşiflere adım atan sağlık ve biyoteknoloji sektörü ile ilgili yatırımların doğru adımlar olacağına dair ipuçları veriyor. Yapılan yeni keşiflerin, ilgili sektörlerde büyük bir yükselişe neden olacağını düşünen Lovelace, biyoteknoloji ve sağlık sektörü hisse senedi piyasası için ümit verici iddialarda bulundu.

Leave a Reply