Ciddi İlişkilerde Yapılan Hatalar

Aşk, beklenmedik bir anda kapımızı çalarak hayatımızı değiştiren duygular zinciridir. Küçük bir kıvılcım büyüyerek köklü bir sevdaya dönüşür. Ancak, her şeyin mükemmel olduğunu düşündüğümüz bir anda yaptığımız küçük hatalar yaşadığımız ilişkilere zarar verebilir. Ciddi ilişkilerde yapılan hatalar görmezden gelinse de ciddi problemlere sebep olabilir. Bu hatalardan bazıları şöyledir.

Ciddi İlişkilerde Yapılan Hatalar

Ciddi İlişkilerde Yapılan Hatalar

Özel hayatınızın tamamını partnerinizle paylaşmak

Karşılıklı güven ilişkisinin bir gereği olarak her şeyin açık açık söylenmesi gerekecektir. Ancak, sizin ailenizle olan tartışmalarınızı veya sorunlarınızı ilişkinize yansıtmanız gerekmez. Annenizle olan tartışmanızı sevgilinize anlatmanız o an karşınızdaki kişinin sizin hakkınızdaki düşüncesini olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca sır tutabilen kişilerin ciddi ilişkileri yürütmedeki başarısı oldukça yüksektir.

Duygusallığı abartmak

Onunla paylaştığınız güzel anılar yerine sürekli kötü ve üzücü anıları hatırlamanız ve hatırlatmanız ilişkinizi zedeleyebilir. Yıllarca emek verilen nice ilişkilerde sürekli yaşanan duygusal çöküntüler yüzünden yıpranmalar olduğu tespit edilmiştir.

Sevgiliye aşırı ilgi göstermek

Sevdiğiniz kişiye olan aşkınızı göstermek istemeniz ve bunu içtenlikle yaşamanız oldukça doğaldır. Fakat, günün 24 saati sevgilinizden bahsetmeniz, onu sürekli aramanız ve gün boyu ondan başka bir şey düşünmemeniz hem ilişkiyi sıradanlaştırır hem de hayatınızı olumsuz yönde etkiler.

 

Gelecek planlarını tek başınıza kurmayın

Gelecek planları kurmak

Ciddi bir ilişkinin sonraki evresi hiç şüphesiz evliliktir. Bunun içinse en doğru zamanı beklemek gerekir. Çiftlerden biri diğerinin fikrini sormadan gelecek planları yaparsa bu hayal kırıklıklarına ve ilişkide çatırdamalara neden olabilir.

13 Comments

  1. Gkdmrx
  2. GencoHD
  3. Defineci
  4. Xxxx
  5. deLiSevdaM
  6. Aialosx
  7. AYMEDYA06
  8. catabay
  9. magicphp

Leave a Reply