E-devlet Askerlik Tecil Etme (internetten) 2019

Merhabalar bu gün sizler için e devletten askerlik tecil ettirme hakkında bilgiler vereceğiz bu bilgiler ile kolaylıkla askerliğinizi internet üzerinden tecil yani erteleme yapabileceksiniz. Adımları tek tek uygulayın lütfen tecil işleminiz gerçekleşecektir.

Edevlet askerlik tecil ettirme

E-devlet askerlik tecil ettirme

ilk etapta e devlete yani https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapıyoruz eğer şifrenizi bilmiyorsanız ptt den alabiliyorsunuz daha sonra arama kısmına ASAL Yoklama Başvurusu yazıyoruz ve https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-asal-yoklama-basvurusu bu linke giriş yapılacaktır daha sonra   Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum, anladım ve kabul ediyorum. tikini işaretleyip devam et tıklıyoruz ve karşımıza gelen bilgileri doğrulayıp resim yüklüyoruz resmin düzgün olmasına dikkat ediyoruz sonra devam et diyoruz ve tekrar resmi kırpıyoruz 2. aşamada sonra tekrar devam et diyoruz Sınıflandırmaya Esas Ek Bilgi Formu – Anket aşamasınıda dolduruyoruz ve devam et diyoruz 4. aşamada ise sizden Öğrenim Durumu isteyecektir son mezun olduğunuz bilgiyi seçtikten sonra devam et tıklayınız. Öğrenim Bilgileri seçip devam et tıklayınız gelecek ekranda askerlik ertelemek ister misiniz seçeneğinde evet tikini işaretleyin ve devam edin daha sonra kaydedin. daha sonra aile hekiminizi olduğu sağlık ocağına gidip rapor almalısınız raporunuz otomatik siteye eklenecektir ve ertelemeniz gerçekleşecektir hayırlı olsun.

Askerlik tecil ettirme – e devletten askerlik tecil işlemi.

2019 da ASKERLİK TECİL ETTİRME ŞARTLARI

2019 da Askerlik tecil ettirme şartları tecil için sayılmış bulunan durumlar askerlik kanununda da sayılmıştır. Uygulamada da askerlik tecili için aranan başlıca durumlar da askerlik görevini yapamayacak kadar ciddi sağlık engeli ve de eğitimim devam etmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Eğitim Mazereti nedeniyle,
  • Sağlık problemleri nedeniyle
  • Kamu görevinden dolayı erteleme hakkı,
  • Okulunu bitirenlerin, terk edenlerin veya ilişiği kesilenlerin belirli sürelerle erteleme hakları vardır. 
  • Sporcuların durumları vs.
  • Kardeşlerin aynı anda askere alınmaları durumunda, 
  •  

Leave a Reply