Eyeliner Sürme Taktikleri


Gözümüzü ön plana çıkaran makyajlardan en önemlisi eyeliner sürmektir. Bunun sebebi ise gözümüzün son rütuj özelliğinde olmasıdır.

Eyeliner sürme tekniklerini, her kadının bilmesi gerekir. O yüzden ilk iş, iyi bir eyelinere sahip olmaktır.

Makyajlar içinde en zor olanı şüphesiz eyelinerdir. Burada söz konusu olan organ göz olduğu için, titreme ve kapanma çok olur. Bu makalede verdiğimiz eyeliner sürme teknikleri ile işiniz daha da kolaylaşacak.

Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner Sürme Teknikleri

Teknik olarak ilk önceliğimiz su bazlı bir eyeliner kullanmanızdır. Ondan sonra ise sıradan bir göz kalemine sahip olmanızdır. Bu sizin zor adımlardan rahat bir şekilde geçmeniz için ilk adım olacaktır. İkinci tekniğimiz ise eyeliner sürerken ne dik açıyla nede aşağıda tutulma yöntemini tercih edin. Mutlaka ama mutlaka eğik bir açıyla tutmanız gerekir. Üçüncü tekniğimiz ise eyeliner sürme işlemine sakın ortadan başlamayın ayrıca sondan başlamanızda doğru değildir. Doğrusu baştan başlayarak sürme eylemini gerçekleştirmenizdir.
Dördüncü tekniğimiz ise eyeliner sürme işlemini tek seferde yapmayın bu çok yanlış bir uygulamadır. Çoğunlukla birkaç kez sürmeyi deneyin. Bu elinize daha çok pratiklik kazandıracaktır.

 

Eğer eyeliner sürerken taşırdıysanız bunun için bir göz makyajı temizleme mendili ile yaptınız hatayı silip tekrar işlemi uygulayabilirsiniz. Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur.

Eğer makalemiz hoşunuza gittiyse , daha iyi makalelerin gelmesi için bizlere yorum kısmından destekte bulunabilirsiniz

Leave a Reply