İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Ev, Araba İpotek Ettirme

Tüketiciler bankalardan kredi almak istediğinde bazı şartlar ister. Bunların en önemlisi kredi notu ve gelir belgesidir. Eğer bu özellikleri taşımıyorsanız, banka sizden başka şartları öne sürer. Taşınmaz mallarınızı ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli Ev Kredisi

İpotekli Ev Kredisi

Vakıfbank

Ev veya taşınmaz varlıklarınızı ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Evin ekspertiz raporu çıkartılır. Kredi evin değerinin yüzde 80’ini geçmez. Uygulanan faiz oranı yüzde 1,55’tir. Aylık veya 3 aylık vadeler şeklinde ödeme yapılabilir. Ödeme şeklinde vade seçeneği 48 ay ile sınırlandırılmıştır.

Akbank

Teminatlı ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. Faiz oranı yüzde 1,75’tir. Akbank kredi limitini, hanedeki toplam geliri dikkate alarak belirler. Toplam gelirin yüzde 50’sine kadar kredi verir. Kredi limiti için banka şubesiyle görüşmeniz gerekiyor.

Burgan Bank

Kredi limiti acil satış değeri üzerinden belirleniyor. Faiz oranı yüzde 1,69’dur. 48 ay vade seçeneği bulunuyor. Ayrıca 75.000 TL için 1.000 TL ekspertiz ücreti alıyor. Kredi limiti için banka şubesiyle görüşmeniz gerekiyor.

İş Bankası

24 ay vade imkânı ile yüzde 1,59, yüzde 1,69 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi veriyor. Yapılan işlemler neticesinde 104 TL ücret alınıyor. Kredi limiti için banka şubesiyle görüşmeniz gerekiyor.

İNG Bank

Yüzde 1,79 faiz oranı ve 48 ay vade seçeneği ile kredi alabilirsiniz. Yapılan işlemler için 104 TL alınıyor. Kredi limiti için banka şubesiyle görüşmeniz gerekiyor.

Leave a Reply