Limonlu Ya da Sirkeli Su Zayıflatır mı?


Bugün size bu iki konuda bilgi vermeye çalışacağız. Umarız sizlere faydamız olur.

Diyet yaparken veya diyete başlamak istediğinizde kulaktan dolma yöntemleri uygulamayınız. İnsanların diyete başlarken kulaktan dolma bilgilerle çeşitli yöntemler denediğini söyleyen Diyetisyen Ahmet Sancak, bu yöntemlerin çoğunluğunun yanlış olduğunu belirtti.

Lİmonlu Yada Sirkeli Su Zayıflatırmı

Lİmonlu Yada Sirkeli Su Zayıflatırmı

Limon suyu; sindirim organları, karaciğer, safra ve böbrekleri temizlemek için kullanılan yöntemlerin başında gelir. Limon suyu zayıflamaya yardımcı olabilir fakat limon suyu kilo vermek için mucize bir çözüm değildir. Limon termojenik özelliklere sahiptir bu da metabolizmanın hızını arttırarak gün içinde harcadığınız kalori oranını fazlalaştırır. Bununla birlikte limonun içindeki polifenoller yağın vücuttan atılmasını sağladığı için enzimlerin seviyesini yükseltir.
Limonda bulunan flavonoidler, kilo alma hızını yavaşlatır ve aynı zamanda karaciğerin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Tabi bu çalışmalar hayvanlar üzerinde yapılmıştır insanlar için kullanılabilir olduğunu öğrenmek için daha çok klinik araştırmaya ihtiyaç vardır.

Fakat şunu belirtmek gerekir ki; Allah-u teâlâ evrendeki her şeyi insana nimet olarak bahsetmiş ve bütün hastalıkların çaresini de bu nimetlere yüklemiştir. Kısacası Allah ; her bitkiye , nesneye , ya da diğer şeylere bizlerin bilmediği bir tedavi şeklini vermiş olabilir. Biz yeterki doğal yollara başvurarak , yardımı yalnızca Allah’tan dinleyelim .

Şimdi biraz da sirkeye değinelim.

Sirke; Safrayı giderir, insanda yeme iştahını giderir, hazmı kolaylaştırır, kilo vermeye yardımcı olur.

Sirke

Birçok insan sirkenin zayıflatıcı etkisi var mı diye araştırmış ve hatta denemiştir. Bakalım uzmanlar ne demiş. Müller ”elma sirkresi iştahı keserek kilo vermeye yardımcı olabilir.” demiştir. Uyguladığınız diyetin yanında mide şikâyetiniz yoksa eğer her öğünden önce bir bardak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal ekleyip içerseniz kilo kaybetmenize destek olacaktır. Bu etki anca içeriği muhafaza edilmiş ve doğal yöntemlerle hazırlanmış elma sirkesi tüketimiyle gerçekleşebilir.

Sizler yinede , zayıflama uğruna gdo lu yani (genetiği değiştirilmiş organizmalar) yiyecekler tüketmeyin. Herşeyin doğal olanını tercih edin ki zayıflayayım derken çaresiz hastalıklara yakalanmayın.

One Response

  1. magicphp

Leave a Reply