Makyaj Yaparken Pudra Nasıl Kullanılır?


Eğer doğru bir makyaj yapmak istiyorsanız mutlaka pudrayı kullanmalısınız. Pudra teni mat hale getirir, cilt tonunu doyurur ayrıca pudra fondötenin sabit olmasını sağlar.

Pudranın iki çeşidi vardır. Bunlar; Toz pudra ve Kompakt pudralardır.

Majyaj yaparken pudra nasıl kullanılır

Majyaj yaparken pudra nasıl kullanılır


Toz Pudra: Şeffaf bir görüntüyü olanak kılar ve fondöteni matlaştırır. Toz pudra çok incedir ve hafif bir yapıya sahiptir.


Kompakt Pudralar: Hem taşıma hemde kullanım açısından kolay olduğu için genellikle tercih edilir. Kompakt pudralar makyajı sabit hale getirmek ve gün boyu rütuşları uygulamak için idealdir. Ayrıca toz pudralara göre oldukça pudralı bir görüntü sağlar.

Uygulama Yöntemi:


1-) Toz pudra kullanacaksanız pudra ponponu kullanmanız gerekir. Eğer ponponunuz elinizde yoksa pamuk bir pedin içini açıp az toz pudra koyup kapatarak ponpon elde imkânına sahip olabilirsiniz.


2-) Pudrayı yüzünüze hafif hafif vurarak tüm yüzünüze sürün. Ondan sonra fırça ama büyük bir fırça ile fazlalıkları yok edin.


3-) Eğer kompakt pudra kullanacaksanız fırça kullanmanız doğru olacaktır. Uygulama yaparken fırçayı hızlı vuruşlarla yüzünüzde sağdan sola yukarıdan aşağıya gezdirin. Bu şekilde pudra yüzünüze eşit bir şekilde yayılacaktır.

Leave a Reply