Müzik Dinleyerek Para Kazanma Alternatifleri ve Siteleri

Müzik dinleyerek ufak miktarlarda kazanç elde edebilir, bazı kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Müzik dinleme platformları yaklaşık 5 yıldır kullanılıyor. İnternette farklı para kazanma yöntemleri bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de kişilerin becerilerini sergileyebilmesidir.

İnternet üzerinde müzik dinleme platformlarını araştırabilirsiniz. Herhangi birine üye olup para kazanamaya başlamak mümkün. Müzik dinleme platformlarının kuruluş amacı, müzik piyasasına yeni giren sanatçıların seslerini değerlendirmek için kurulmuştur.

Musıc Xray

Müzik dinleme platformlarının en popüler olanı Music Xray’dır. www.musicxray.com internet sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz. Yeni sanatçıların müzikleri başta olmak üzere, yüksek müzik arşivine sahip.

Örneğin: 4 dakikalık bir müzik dinlediniz. Yaklaşık 10 cent kazanıyorsunuz. Siteden toplu para almak için 20 dolar biriktirmeniz gerekiyor. Siteye sizin referansınızla üye olacak kişiler olursa, kişilerin kazandığı paranın yüzde onunu kazanıyorsunuz.

Radio Loyalty

Dünyanın farklı yerlerindeki sanatçıların müziklerini ve radyoları dinleyerek para kazanabilirsiniz. www.radioloyalty.com internet sitesinde yaklaşık 5 bin radyo istasyonu bulunuyor. İnternet sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz. Yoğunluk nedeniyle internet sitesini açmak zor olduğundan, Google Play Store’den uygulamasını indirebilirsiniz.

Müzik veya radyo dinlediğinizde puan kazanıyorsunuz. Para çekme özelliği bulunmuyor. Ay sonunda kazandığınız puanlarla çeşitli internet sitelerinde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Slicethepie

Slicethepie platformunda müzik dinleyebilir, video izleyebilir ve cafe, restautrant, otel gibi yerlerin incelemesini yaparak para kazanabilirsiniz.

www.slicethepie.com internet sitesine ücretsiz üye olabilir, kazanacağınız paraları nakit olarak alabilirsiniz. Üyeliğiniz incelenir ve kısa süre sonra onaylanır. Müziklerin en az 90 saniyesini dinledikten sonra 1 ile 10 arasında bir puan vermeniz gerekiyor. Platform bazen puanlama, bazen de soru soruyor. Sorulara vereceğiniz cevap İngilizce olmak zorunda. Para çekmek için 10 dolar toplamış olmanız gerekiyor. Para çekme talepleri her haftanın Salı günüdür.

Earnably

Radyo dinleyerek para kazanabileceğiniz diğer platformun adı Earnably’dir. www.earnably.com internet sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz. Platformda radyo dinleyebilir, video izleyebilir ve anket doldurabilirsiniz. Para çekme limiti 5 dolardır. Paralarınızı Amozaon çeki, steam çeki veya bitcoin olarak alabilirsiniz.

Uniquerewards

İnternet radyoları dinleyerek ve anket doldurarak para kazanabilirsiniz. www.uniquerewards.com internet sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz. Para çekme limiti 20 dolardır.

Leave a Reply