Samsung Galaxy S10 Plus incelemesi

Üç kamera, bir katil ekran, müthiş pil ömrü var.

İyi tarafı  Galaxy S10 Plus olağanüstü bir AMOLED ekrana, canavar pil ömrüne ve kullanışlı kamera araçlarına sahiptir. Başka bir cihazı kablosuz olarak şarj etme seçeneği kullanışlı ve gerçekten işe yarıyor.

 Galaxy S10 Plus’teki Kötü tarafı Gece ve düşük ışıkta çekimler, Pixel 3 ve Huawei Mate 20 Pro’daki özel gece modları kadar net veya net değil. Ultrasonik ekran parmak izi okuyucusu her zaman hızlı veya doğru değildir. Kıvrımlı kenardan kenara ekranındaki yanlış baskılar küçük bir sıkıntıdır.

 Galaxy S10 Plus, 2019 için katil bir telefon olmasına rağmen, ciddi fotoğrafçılar gece kamera çekimlerinde eksiklik bulacak.

S10 Galaxy Plus

S10 Galaxy Plus

Galaxy S10 Plus, 2019’un ilk büyük amiral gemisi olabilir, ancak zaten açıkça yılın en iyi telefonlarından biri. Bunu, Galaxy S10E’nin daha iyi bir değer satın almasına rağmen katlanabilir  Galaxy Fold  ve  Galaxy S10 5G‘nin  hemen köşede olmasına rağmen ve Huawei’nin P30 Pro’unda, S10 Plus’ı devirebilecek dört arka kamera ile ısıyı uygulamasına rağmen söylüyorum. fotoğraf becerileri . Her ne kadar S10 Plus hatasız olmasa da (gerçekten iki büyük), ancak 6,4 inç AMOLED ekranı, gün boyu pil ömrü, kablosuz güç paylaşımı özelliği ve üç arka kameranın birleşimi yıldız şeklindedir.

Ayrıca, S10 Plus’ın, Samsung’un 1TB depolama seçeneğine ve 512GB ve 1TB modelleri için seramik bir kaplamaya sahip olan dört yeni Galaxy S10 telefonundansadece biri olduğu da üzülmüyor. Bütün bu depolamaya gerçekten ihtiyacın var mı? Bunun için ve seramikler için 250 dolarlık fiyat etiketine değer mi? “İhtiyaç” bir gerginlik olur, ama eğer istersen, orada olduğunu bilmek güzel. Samsung açıkça Plus’ı yapıyor. 

 

Oku : Herhangi bir Galaxy S10 satın almayı düşünüyorsanız ya da zaten sahipseniz,bilmeniz gerekenler .

Standart Galaxy S10’a gelince, sadece 100 $ ‘lık tıraşlama ve ikinci bir öne bakan kamera, biraz ekran alanı ve biraz pil ömrü kaybetmesi harika bir “anlaşma” değil. 

Diğer telefonlarla karşılaştırmaya gelince, Galaxy S9 Plus’tan yükseltme yapmazdım, ama daha eski Galaxy telefonlarından yaparım. Sonuç olarak, S10 Plus’taki kamera çekimlerinde Pixel 3’ten daha fazla esneklik var ( Walmart’ta 460 $ ) . Gece modu bir istisnadır ve hem Pixel 3 hem de Huawei’nin Mate 20 Pro’su ( Amazon’da 710 $ )Galaxy S10 Plus’ı kolayca alan özel gece modlarına sahiptir. Gece fotoğrafçılığı sizin için bir özellik haline getirme özelliği ise, gelecek ayki Huawei P30 Pro, Ekim’in (muhtemelen) Pixel 4’ünü beklemek  veya Samsung’un yazılım yükseltmesini zorlayabileceği parmaklarınızı çarpmak isteyebilirsiniz.

Düşük ışıkta çekimler benim için bir sorun değil, özellikle Galaxy S10 Plus’ın diğer avantajlarına göre tartıldığında, ancak bu diğer gece modlarını eşleştirebilmek, S10 Plus’ı tartışmasız şampiyon haline getirecek.

Şimdi durduğu gibi, S10 Plus, her gün kullanmaktan mutlu olacağım mükemmel bir cihaz – ve siz de aynı şekilde hissedeceğinizi düşünüyorum.

samsung-Galaxy-S10-hoyle-17
Galaxy S10 Plus, S10 ve S10E’den daha büyük.Andrew Hoyle / CNET

Bakmak güzel, ama kaygan bir şeytan

Samsung, ışığı alışılmadık şekillerde yansıtan parlak yüzeylere kadar kısmidir. İnceleme birimim, Prism White’daki 128 GB’lık versiyon ve kesinlikle ışıktaki soluk mavi, nane ve pembenin yanardöner renklerini yansıtıyor. Bu renk hoş ve ince. Flamingo Pembesi, Kanarya Sarısı, Prizma Yeşil ve Prizma Mavi daha cesur – Prizma Siyah da var.

Hemen S10 Plus’ın ellerden ve yüzeylerden kayma eğiliminde olduğunu, özellikle de mükemmel seviyede olmadıklarını farkettim. Parmaklarımın arasından defalarca vuruldu, genellikle çantama, masaya veya kucağıma iniyordu. Aynı zamanda komodinim, bir kanepem, bir sandalyemden ayrıldı, ama şimdiye kadar lekesiz çıktı. Telefonları kutudan çıktıkları şekilde incelemeyi seviyorum, ama bunun için bir dava isteyeceğim.Galaxy S10 5G kamera, MWC 2019’da 5G demosuJessica Dolcourt tarafından05:18Büyük oyun duraklatma geçişiOTOMATİK OYNATMAÜZERİNDEKAPALI00:0010:36

Parlak ekran, ancak, O, ‘çentik’

Galaxy S10 Plus, iki kameraya yer açmak için ekranda gerçekten bir delik açılmış bir Infinity-O “çentik” içeriyor. Oval şekli, Galaxy S10 ve S10E’nin tek lensinden daha fazla dikkat çekiyor, ancak ben zaten çentikler hakkında gerçekten bir yapışkan değilim. 

Dahası, ince çerçeveli geniş bir ekrana sahip olma hissi. Çoğu zaman, kendine çok fazla dikkat etmeden arka plana karışır. Ancak ekran parlak bir şekilde yandığında, beyaz bir arka planda olduğu gibi, hap şeklindeki bir kesilmenin asimetrisi daha belirgin hale gelir. Acaba Infinity-U ekranının, Samsung A5 ve A30’un ortasındaki gibi göründüğü gibi daha iyi görünüp görünmeyeceğini merak ediyorum  . Tüm ekran ikileminin çözümü henüz orada olmayabilir.

6.4 inç AMOLED ekran ve 3.040×1.440 piksel çözünürlük ile ekranın kendisi muhteşem. Açık okunabilirlik harika. Gecenin bir yarısında uyandığımda ve uykuya dalmak için telefonu okuduğumda , parlaklık azalmış ve mavi ışık filtresi açık olsa bile ekran aslında çok parlak. Heck, renkleri gri tonlamaya geçiren Android’in Rüzgar Aşağı modunu kullanmak bile çok parlak.

Sonunda, Bixby tuşunu yeniden izlemek gerçek

İki yıl süren şikayetlerden sonra, Samsung hayranları dinledi ve başka bir uygulamayı açmak için Bixby düğmesini yeniden eşleştirmenize izin veren bir yazılım yayımladı . 

Yetenek her zaman mevcuttu – birkaç yıl öncesine dayanan Galaxy S Active telefonları bile kolaylık anahtarınızı belirlemenize izin verdi – ancak Samsung çok tereddütsüzdü. Bixby’yi sevmeyi öğrenmelisin, gerekçeli. Bu yüzden Samsung’un burada doğru şeyi yaptığını görmek güzel.

Android Pasta ve Bir Kullanıcı Arayüzü

One UI tasarımını tanımlamak için iki kelime var: büyük ve kabarcıklı. Simgeler, birçok tasarımın değiştiğinden, Galeri simgesinin renginden Galaxy Notes uygulamasının şekline kadar alışmak biraz zaman alan büyük, düz dairelerdir. 

Demek istediğim: Bu simgeler çok büyük. Onları ana ekranda kullanmak kendimi çocuk gibi hissettiriyordu. Hemen go-to-go uygulamalarıma sığacak veya klasörler arasında gezinmeden, daha fazla simge boyutuna geçtim (bu nedenle, ana ekranda daha büyük bir uygulama ızgarası). 

Ekran simgelerim daha küçük olsa da, uygulama çekmecesinde daha büyük simgeler görmek sorun değil – onlar daha kolay vurulacak hedefler. Ayrıca bazı daha büyük uygulama menülerinin ve “kartların” boynunuzu çekmeden veya gözlerini kırpmadan okunması daha kolaydı. Bu özellikle, ana ekranın soluna kaydırarak eriştiğiniz Bixby Home’da belirgindir. Galeriyi görüntüle

Bir selfie çekmeye geçtiğinizde öne bakan kameranın etrafındaki ekran yanar.Jason Cipriani / CNET

Bixby Routines : Çok büyük bir Bixby hayranı değilim ve sadece kazayla çağırıyorum, ancak Bixby Routines fikrimi değiştirebilir. Rutinler kurma konusunda IFTTT benzeri esneklikten etkilendim ve ön ayarlar acemilerin ayaklarını ıslatmaları için yeterince kolay. 

Örneğin, sabah 6’da başlayan ve Always-On ekranını açan (evet, kapatabilirsiniz), belirli bir kilit ekranı kısayollarını açan ve açacağım mavi ışık filtresini kapatan bir sabah rutini ayarladım. yatmadan önce rutin.

Galaxy S10 Plus’ı İspanya’daki MWC konferansını kapsayacak şekilde kullanırken test ediyorum, bu yüzden bunun işe yarayacağına dair net bir rutinim olmadı. Yatma zamanı ve uyandırma alarmları düzensiz olduğunda ve temel test olarak kullanmak için gerçek bir “ev” ayarlayamıyorsanız bu zordur. San Francisco’ya geri döndüğümde daha derin bir dalış yapabilirim.

Hareket gezinme : Gezinme düğmeleri varsayılan olarak açıktır, ancak hızlı ayarlar menüsünde hareket gezinmeyi açarak daha fazla ekran alanının kilidini açabilirsiniz. Açın ve ekranın alt kısmı genişler ve düğmelerin yerine üç yatay çizgi bırakır. Gezinmek için hafifçe yukarı doğru hafifçe vurun ve onları geriye doğru zıplarlar. Zor bir ayar değil ve alternatifleri olması her zaman güzel.

Çocuk Evi : Çocukların fotoğraf çekmesi ve uygulama indirmesi için ebeveyn korumalı bir profil / duvarlı bahçe açan Çocuk Evi adlı bildirim ayarlarında yeni bir mod var. Küçük çocuklar. Daha yaşlı olanlar gözlerini açıp yuvarlar, daha sonra şifreyi bulur ve tüm dil ayarlarınızı değiştirir.

samsung-Galaxy-S10-Hiner-20
Qi özellikli herhangi bir cihaza Galaxy S10 Plus’ın arkasından güç verebilirsiniz.Sarah Tew / CNET

Kablosuz PowerShare gerçekten işe yarıyor

Galaxy S10’un arkasına yerleştirdiğinizde Qi özellikli herhangi bir cihazı şarj edecek bu özelliği çok seviyorum. Samsung, bunu uygulayan ilk kişi değil, ama özellikle aksesuarları toplamak veya arkadaşınızın telefonuna destek vermek için gerçek bir varlık. Kablosuz şarj, kablolu şarj kadar hızlı veya verimli değildir, ancak bu, özellikle kısa geziler için, evde daha fazla kablo bırakmanıza izin verir. Telefonunuzu bir gecede şarj ettiğiniz ve üzerine ikinci bir cihaz şarj ettiğiniz bir senaryo görebiliyorum.

Telefonunuz yüzde 30’a ulaştığında telefonunuz otomatik olarak kapanacaktır. Pil ömrü çok iyi olduğu için, günün geri kalanında sizi geçirmesi için bol miktarda olmalıdır. Kalan pil ömrünün yüzde 30’unun altında kalması durumunda Wireless PowerShare’nin çalışmayacağını unutmayın.

Leave a Reply