Tatil Seyahati İçin Kolay Çanta Hazırlama Teknikleri

Uzun yıllardır seyahate çıkıyor ancak çanta hazırlama konusunda sorun ile karşılaşıyorsanız, kolay çanta hazırlama teknikleri bulunuyor. Çanta hazırlarken bu tekniklere dikkat ederseniz, ne alıp veya alamayacağınıza hızlı karar vermiş olacaksınız.

Tatil İçin Çanta Hazırlama

Tatil İçin Çanta Hazırlama

Her ihtimale karşı çantanıza fazla kıyafet koyun. Terleme, kirlenme ve hastalık sorunlarıyla karşılaşılacağı için fazla elbise almanın zararı olmaz. Bunlara bağlı olarak yanınıza fazla para alın.

Çantanızın kapasitesi kadar eşya alabilirsiniz. Gerekli olmayan eşyaları almayın. Çantanız ağır olur ve taşırken beliniz ağrıyabilir.

Çantanızın tutacağına bir işaret ya da adınızın yazdığı etiket koyun. Diğer çantalardan kolaylıkla ayırabilirsiniz. Çantanızda kırılacak eşya varsa, fragile (kırılacak eşya) etiketi konur ve çantanız diğer çantaların üstünde en önde size ulaşır.

Yanınıza tişört, şort ve pantolon alın. Hepsini karıştırıp farklı kombin oluşturabilirsiniz.

Otelde havuz başında veya deniz kenarında kitap okumak istiyorsanız, ağırlık yapmaması için kitap yerine ipod kullanarak şezlonga uzanarak e kitap okuyabilirsiniz.

Tüm eşyaları yanınıza almayın. Örneğin, saç kurutma makinesini yanınıza almanıza gerek yok. Tüm otellerde saç kurutma makinesi ve buna benzer elektronik ürünler bulunuyor.

Ceket ve kabanlar çantada ağırlık yapar ve yer kaplar. Soğuk ülkelere gitmiyorsanız, ceket ve kaban almanıza gerek yok. Soğuk ülkelere seyahat ediyorsanız kat kat giyinebilirsiniz.

Kot pantolon giymeyin. Çabuk kirlenir ve yıkandıktan sonra kuruması çok zaman alır. Pamuklu ve khakiler türünde kıyafet seçebilirsiniz.

Değerli eşyalarınızı çantanıza koymayın. Hırsızlık olayları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilgisayar, telefon, kamera, fotoğraf makinesi gibi değerli eşyalarınız için ufak sırt çantanıza koyup, taşıyın. Bu tür eşyalar gözünüzün önünde durmasında fayda var.

Çantanıza saç kurutma makinesi, şampuan, sabun, çorap, tişört gibi eşyaları koyup, ağırlık yapmayın. Bu tür eşyaların bazıları otelde, bazıları da dükkânlarda satılır.

Leave a Reply