En Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

Seyahat masraflarından bir tanesi de uçak biletidir. Seyahat ederken oluşacak masrafları en aza indirmek mümkün. Uçak biletini ucuza almanın yollarını inceleyerek, cebinize daha fazla para ayırabilirsiniz.

Tatil Günlerinizi Esnek Tutun

En Ucuz Uçak Bileti

En Ucuz Uçak Bileti

Tatil yapacağınız seyahat günlerinizi esnek tutun. Tatil başlama ve bitirme sürelerine en az iki gün daha eklemenizde fayda var. Tatil fiyatları bazı zamanlar çok yükselir. Uçak firmaları gidiş ve geliş olmak üzere uçak biletlerinde indirim yapar. Bu durumları göz önüne alarak tatil gününüzü belirleyebilirsiniz.

Havayolu Hublarını Takip Edin

Havayollarının bazı şehirler için anlaşmaları bulunur. Uçak firmaları bu şehirlere ucuz bilet verebiliyor.

Küçük Ölçekli Havayolu Şirketlerini İnceleyin

Bilet arama motorlarında küçük ölçekli şirketler en altta kalacağından fark edemezsiniz. Küçük havayolu şirketleri bagaj limitini düşürdüğü için, uçak biletleri de ucuz olabiliyor.

Bilet Arama Sitelerini Kontrol Edin

Sadece belirli bir havayolu şirketinden bilet almayın. Bilet arama sitelerinde uçak özelliği, bagaj limiti ve bütçe özelliklerini ekleyerek bilet arayabilirsiniz.

Tekel Havalimanlarına Dikkat

Bazı şehirlerde sadece bir havayolu şirketi bulunur. Sunduğu hizmet dahilinde bilet fiyatları yüksek olur. Bu durumda şehrin 50 veya 100 km ilersindeki havayolu şirketlerini inceleyin.

Gündüz Erken Ve Gece Geç Saatlerde Uçun

Gündüz erken saatlerde ve gece geç saatlerde uçuşlarında rotalar ve kalkış saatleri azdır. Bu durumda uçak bileti fiyatları düşük olur. Eğer hava limanı evinize yakınsa, gündüz erken ve gece geç saatlerdeki uçuşları tercih edebilirsiniz.

Aktarmalı Yolculuk

Aktarmalı yolculuk yaparak indirimli uçak bileti alabilirsiniz. Örneğin: New York’dan Miami’ye direkt gitmek yerine, Los Angales’dan Hawaii rotasını takip edebilirsiniz.

Ödüllü Siteler

Yapacağınız harcamalar ne kadar küçük olsa da kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih edin. Alışveriş siteleri yapacağınız ödemeler için mil hediye eder. Biriktireceğiniz miller ile uçak bileti alabilirsiniz.

Puan Biriktirin

Alacağınız uçak bileti için puan veren ve indirim sağlayan yerler bulunur. Bilet satan internet sitelerinden daha ucuza bilet satın alabilirsiniz. Bilet satan internet siteleri puan hediye edebilir veya indirim imkânı sağlayabilir.

Leave a Reply