Yalova Termal Oteller Ziyaretçilerine Neler Vaat Ediyor?

47

Yalova; 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan Marmara Depremi’nden çok fazla etkilendi. Bu şehirde çok sayıda insan hayatını kaybetti. O dönem yaz tatili adına uygun bir adres olan Yalova; yıllar içerisinde çok fazla sorun ile karşılaşsa da bu özelliğini halen daha sürdürüyor. Bir başka deyişle, siz de yaz tatili için gönül rahatlığıyla Yalova’yı tercih edebilirsiniz.

WhatsApp Image 2022-11-23 at 11.00.57

Yalova; yalnızca yaz tatili yapabileceğiniz bir yer değil! Bünyesinde bulunan Yalova termal oteller ile de dikkat çekiyor. Termal otel; insanların hem tatil yapabilecekleri hem de dinlenebilecekleri konaklama seçenekleridir. Diğer otellerin aksine her mevsim gidilebilecek yerlerdir.

Yalova Termal Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Termal otel; çok uzun süreden bu yana varlığını devam ettiren bir konaklama seçeneğidir. Bir diğer adı kaplıca olmakla beraber günümüzde çok daha profesyonel hizmet sunar. Element ve mineral bakımından bir hayli zengin olan termal suların olduğu alanlara kurulan termal otel; insanların çeşitli rahatsızlıklarına çare bulmalarını da sağlar. Ayrıca, SPA, Türk hamamı ve daha birçok detayı bünyesinde barındırır. Bu özellikleriyle her yaştan insan için uygun bir yer olduğunu gösterir.

Termal sular; hem sıcak hem de soğuk olabilir. İnsanlar; sıcak sularda banyo yaparlar. Bu sayede, başta romatizma olmak üzere birtakım rahatsızlıklarına çare bulabilirler. Bunun yanı sıra, soğuk sular da içilerek tüketilir. Termal otel hakkında bilhassa halk arasında çok sayıda önyargının olduğunu söylemek gerekir. Bu otellerin insanlara zannedildiği gibi fayda sağlamadığına dair birtakım inanışlar söz konusudur. Ancak, termal otel; doktorlar tarafından da tavsiye edilir. Tedaviyi destekleyici özelliği ile dikkat çeker.

Termal otel seçimi sırasında birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, otel; Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmalıdır. Bir başka deyişle, yasal bir kurum olması şarttır. Bunun yanı sıra, insanlar; rahatsızlıklarına uygun bir termal otel tercih etmelidirler. Hem otelin hem de termal suların özellikleri dikkatli bir şekilde araştırılmalıdır. Ayrıca, Yalova termal oteller hakkında yapılan kullanıcı yorumları da okunmalıdır. Geçmişte bu otele gelen kişilerin otelden memnun olup olmadıkları öğrenilmelidir. Termal otelin su sıcaklık seviyesi de önceden bilinmesi gereken detaylar arasında yer alır.

En İyi Yalova Termal Oteller

Yalova termal oteller hakkında biraz araştırma yaptığınız takdirde hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza hitap edeni bulabilirsiniz. Gelin, en iyi Yalova termal oteller listesine bir göz atalım!

  • Esila Termal Otel SPA
  • Thermalium Wellness SPA Hotel by Vima
  • Black Bird Thermal Hotel
  • Thermo Vital Otel
  • Can Thermal Kaplıca Apart Otel
  • Limak Thermal Boutique Hotel
  • Green Termal Otel
  • Yalova Termal Kaplıcaları
  • Zir Dream Thermal SPA Hotel
  • Kapri Termal Hotel Kaplıca Yalova

Yukarıdaki otellerin müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler oldukça iyidir. Gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here