YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

 Son dönemlerde youtube üzerinden para kazanan kişilerin artmasıyla gözler youtube’a çevrildi. “Peki ama insanlar nasıl milyonlar kazanabiliyor, gerçekten işe yarıyor mu, zengin olmak bu kadar basit mi?” demeye başladılar. Merak edenler için youtube’dan nasıl para kazanılır konusuna açıklık getirelim. 

Youtube Nasıl Para Kazanılır

Youtube Nasıl Para Kazanılır

Herkes Youtube Üzerinden Para Kazanabilir Mi?

 Sıklıkla sorulan bu soruya ‘evet’ cevabını vererek durumun mümkün olduğunu belirtelim. Herkes youtube üzerinden para kazanabilir ancak para kazanabilmek için bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Şimdi size dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedelim.

 Konumuza tam olarak geçmeden önce şunu belirtelim. Para kazanmak sabır işidir. Hele hele de internetten para kazanmaya başlamak sabrın en büyüğünü gerektirir.

İlk etapta Youtube’dan para kazanmaya başlamak için paylaşmış olduğunuz videonun 10 bin izlenmeye ulaşmış olması gerekiyor. 10 bin izleme sağlandıktan sonra google reklam teklifi veriyor ve teklifin kabul edilmesiyle birlikte para kazanmaya başlıyorsunuz. Kısacası paylaştığınız video arasında girmiş olduğunuz reklam size para kazandırıyor.

youtube a 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartı geldi.

20 Şubat 2018 tarihi itibariyle bu youtube şartı değişti ve youtube sayfanızın 1000 aboneye ulaşması şartı getirildi. Sadece şart eksik görüldüğü için ek olarak videonun 12 ay içerisinde en az 4000 saat izlenmiş olması da gerekiyor. Bu zor şartlar youtube üzerinden para kazanma imkanını azaltsa da bazı kişiler ısrarla abone toplamakta ve milyonlar kazanmaktadır. Youtube, haklı kazanç sağlanması için bu gibi değişikliğe gidildiğini belirtiyor. Çok ünlü kişilerin videolarını, şarkılarını paylaşarak para kazanıp binlerce kez tıklanması değişikliğin yapılması için gerekli görülüyor.

 Siz de youtube üzerinden para kazanmak ve kendi videolarınızı paylaşıp binlerce insana ulaşmak istiyorsanız ilk olarak bir youtube kanalı açmanız gerekiyor. Ardından AdSense kaydınızı gerçekleştirip videolarınızı yükleyebilirsiniz. Youtube üzerinden kazanılan paranın nasıl ve nereye yatırıldığını merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Kendinize ait olan bir banka hesabı veya paypal gibi yollarla para google tarafından hesabınıza yatırılıyor.Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

youtube dan para kazanmak

Şimdi tek eksiğiniz bir kanal açmak ve bu şartları -1000 abone ve 4000 saat izlenme- yerine getirmek. Eğer sizinde ,Youtube da fenomen olmak ve milyonlarca lira kazanmak gibi bir hevesiniz varsa tam da bugün kanal açın ve başlayın. Ümitsiz olmayın. Sadece düşünün bizim ülkemiz nice yeteneksizleri ünlü, fenomen yaptı. Siz de bu yetenek varken neden fenomen olmayasınız ki?

 

Konumuz hoşunuza gittiyse yorum yapmayı unutmayın.

7 Comments

  1. Comwar
  2. GencoHD
  3. Gkdmrx
  4. Aialosx

Leave a Reply