Youtuber Nasıl Olunur | Youtuber Olmak için Gerekenler

2

Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikle youtuber nasıl olunur bilmeniz gerekiyor. Her gün dünya çapında Youtube’da 1 milyar saatten fazla video yüklenmektedir. Bu kadar video arasında kendi videolarınızı nasıl ön plana çıkarabilirsiniz? Youtuber olmak için gerekenler nelerdir? Tüm merak edilenleri yerli ve yabancı kaynaklardan yaptığımız araştırmalar ile detaylıca anlattık. Youtube ile para kazanmak ve popüler olmak istiyorsanız doğru yazıdasınız.

Youtuber Nasıl Olunur
Youtuber Nasıl Olunur

Youtuber olmak istiyorsanız bu yazımızı baştan sonra kadar okumanız gerekiyor. Sizin için yerli ve yabancı kaynaklardan detaylı bir araştırma yaptık. Youtuber olmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Bu kadar youtuber olmak isteyenlerin arasından sıyrılıp başarılı olmak istiyorsanız makalemizde bahsedilenleri kelimesi kelimesine yerine getirmeniz gerekiyor. Şimdi arkanıza yaslanın ve yazımızı sonuna kadar okuyunuz. Aklınıza takılanlarla ilgili yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Youtuber Nasıl Olunur?

İçindekiler

Youtuber Nasıl Olunur 2
Youtuber Nasıl Olunur 2

Youtuber olmanız için öncelikle bir Youtube kanalına sahip olmanız gerekir.Y outube kanalı nasıl açılır ve youtube’dan nasıl para kazanılır başlıklı yazılarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda başarılı bir youtuber nasıl olunur diyenler için yapılması gerekenleri kaleme aldık.

 

1)Ana Hedefiniz Nedir? Para mı? Şöhret mi? Yardım mı? Eğlence mi?

Youtube projenize başlamadan önce ilk yapmanız gereken ana hedefinizin ne olduğuna  karar vermelisiniz.Para için mi? Şöhret için mi? yoksa Yardım amaçlı mı yada Eğlence amaçlı mı ? Bu ana hedefinizi belirledikten sonra aşağıdaki başlıkta yer alan kanal konusunu buna göre seçmelisiniz.

 

2)Bir Youtube Kanalı Açmadan Önce Hangi Konuda İçerik Üreteceğinize Karar Veriniz?

Youtube kanalı açmak istiyorsunuz. Youtuber nasıl olunur öğrendiniz. Peki hangi konuda içerikler üreteceğinize karar verdiniz mi? Evet arkadaşlar, Yotube kanalı açmadan önce yapmanız gereken en önemli iş hangi konuda videolar çekeceğinize karar vermektir. Peki Hangi konular olabilir diyorsanız size alt başlıklar halinde listeleyelim.

 

Vlog: Günlük kişisel şahsi video çekimlerini içermektedir. Bir proje edinirsiniz kendinize ve sürekli o proje doğrultusunda videolar çekmeye başlarsınız. Bu videolar şaka videoları, alışveriş videolar veya gezi videoları şeklinde de olabilir.

 

Oyun Videoları: Oyunlar ile aranız iyiyse seçtiğiniz bir oyuna yönelik videolar çekmeye başlayabilirsiniz.İlk başta tek bir oyun ile başlamak sizin avantajınıza olacaktır. Tek bir oyun ile başladığınız, insanların sizin kanalınıza abone olması daha kolay olacaktır. Çünkü aradığı konuyla ilgili videoların sizin kanalınızda olduğunu hissedecektir.

 

Ürün İnceleme Videoları: Afilliate marketing üzerinden para kazanmak isteyenlerin çekebileceği video tarzıdır. İnternette özellikle aliexpress için yapılan satış ortaklığı videolarını görebilirsiniz. Tabi burada sizin satış ortaklığı yapabileceğiniz yüzlerce program var.

 

Teknoloji Videoları: Teknoloji üzerine haberleri ilk siz sunduğunuz zaman youtube üzerinden inanılmaz trafik alırsınız. Teknoloji ürünler üzerine yapılan incelemeler oldukça popüler olmaktadır.

 

Eğlence Videoları: Şaka videoları, prank, animasyon v.s video türlerini içerir. Aslında oyun tarzı videolar da buna dahildir diyebiliriz.

 

Eğitim Videoları: Genelde nasıl yapılır tarzında videoların yer aldığı içeriklerdir. Sizde bu tarz eğitim videoları çekmek istiyorsanız niş bir konu seçmeniz gerekiyor kendinizi. Örneğin sadece bitki yetiştirme videoları gibi.

 

Moda ve Makyaj Videoları: Genellikle bayanların uğraştığı bir video konusudur. Makyaj teknikleri ve hileleri, moda olan giyimlerle ilgili video çekimleri yer almaktadır.

 

Yemek Videoları: En çok para kazanan youtuberlar listesinde yemek videoları düzenleyen bir kanal 10. sırada yer almaktadır. Sizinde yemekler ile aranız  iyiyse ve farklı içerikler sunabilirim diyorsanız yemek videoları da tam size göre olabilir.

 

Hayvan Videoları: Youtube üzerinde fenomen olmuş kedi veya köpek videolarını mutlaka görmüşsünüzdür. Eğer bir hayvanınız varsa veya hayvanlar ile aranız iyiyse hayvan videoları çekmek tam size göre olabilir. Youtube da muhabbet kuşları sesi olan bir video bile 2 milyon gibi bir izlenme rakamına sahip.

 

Diet Videoları: Çağın en büyük problemi obezite.İnsanlar nasıl kilo verilir veya diyet yöntemleri nelerdir gibi arayıştadırlar.Sizde bunu kendinize fırsat bilip biraz eğitimini alarak bu konuda destek videoları sunabilirsiniz.

 

Seyehat Videoları: Reklam gelirleri en yüksek olan video konularından birisidir.Sık sık seyahat ediyorsanız ve bu konuda paylaşımlar  yapabilirim diyorsanız mutlaka denemelisiniz.

 

Biz burada kabaca en çok trafik alan kanallarla ilgili bir sıralama yaptık size.Tabi sizin belirleyeceğiniz konuda mutlaka yeteneğinizin olması lazım.Örneğin hiç gülmeyen sinirli yapıda  biriyseniz şaka ve komedi videoları çekmeniz saçma.Ya da oyunlardan anlamıyorsanız oyun videoları çekmeye başlamak gibi.

 

2)Hangi Youtuber Malzemelerine İhtiyacınız var onları belirleyiniz

Videonuzun konusuna göre ihtiyacınız olacak olan malzemeler değişmektedir.Video oluşturmaya başlamadan önce malzemelerinizi iyi seçmeniz gerekiyor.Aksi taktirde ihtiyacınız olmayan malzemelere boşuna para vermiş olacaksınız.Bu yüzden ihtiyacınız olan malzemelere youtuber malzemeleri başlıklı yazımızdan göz atabilirsiniz.

 

3)Kanalınızın Konusuyla İlgili Videolar Çekmeye Başlayın

Kanalınız hangi niş konu üzerine ise sadece o konu ile ilgili videolar çekmeniz gerekiyor.Abone sayınızı arttırmak ve sadık bir kitle oluşturmak için bu çok önemli.Tabi bir diğer önemli konu ise özgün videolar çekmektir.Bir kaç video türü fenomen oldu diye aynısından çekerseniz başarıyı yakalayamazsınız.Bir kere kendiniz olmalısınız ve insanlar sizi farklı bir tarzınız olduğu için sevmeli.Çoğu youtuber bu konuda yanlışa düşüp şebeklik videoları çekmektedir.Sonu ise hüsranla bitiyor.

 

4)Videolarınızı En İyi Şekilde  Düzenlemeyi Öğrenin

Video düzenleme bu mutfağın en önemli kısımlarından birisidir.Youtuber nasıl olunur diyorsanız, video editlemeyi öğrenerek olunur diyebiliriz.Attığınız her videoyu; kesmeyi, müzik eklemeyi, etiketlemeyi, montajını v.s her şeyi nasıl düzenleyebilirsiniz öğrenmelisiniz.Bir videoyu sonradan düzenlemek istediniz zaman youtube algoritmaları tarafından videonuz sonlara atılmaya başlanıyor.

 

5)Videolarınızı Pazarlayın

Videoları çektiniz ve yüklediniz.Sıra geldi onları sosyal medya üzerinden pazarlamaya.İş sadece youtube üzerinden bitmiyor.Etkin bir şekilde kendinizi sosyal medya üzerinden pazarlamanız gerekiyor.Bir videoyu youtube’a yüklediğiniz an sosyal medyadan yüksek trafik alırsa, youtube algoritması sizin videonuzu direkt önerilen videolar listesine ekliyor.Bu da sizin için büyük avantaj.

 

Yukarıda yazdığımı 5 madde bu işin kabaca olan kısmı.Şimdi sıra youtuber nasıl olunur kısmının inceliklerini anlatmaya geldi.Yani sürekli videolar çekiyorsunuz ama bunları yaparken düşünce tarzınız nasıl olacak, çıkmamanız veya önemli karar verirken uymanız gereken kurallar nelerdir?Maddeler halinde bunları size aktaralım.

 

Okuyunuz: Zenginlerin Ortak Özellikleri

 

Youtuber Olmak İçin Gerekenler

1)Hafta en az bir kere video yüklemesi yapmalısınız.

Etki bir takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsanız onların isteklerine cevap vermelisiniz.Takipçileriniz sizden sürekli videolar bekledikleri için kanalınıza abone olmaktadırlar.Eğer onların beklentilerini yerine getirmezseniz belirli bir zaman sonra abone olmayı bırakacaklardır.Bir de bunu düzenli hale getirmelisiniz.Yan bir hafta da 10 video değil de, 10 hafta da 1 er video paylaşmanız youtube algoritmaları tarafından istikrarlı olarak algılanmanızı sağlayacaktır.

 

2)Kanalınızın konusu mutlaka geniş olmalıdır, içerik sorunu yaşamayın.

Seçtiğiniz kanal konusu içerik sıkıntısı yaşamamanız adına çok önemlidir.Şuan youtuberların en büyük sorunu içerik üretmektir.İçerikle ilgili  sürdürülebilir olan bir  kanal konusu seçmelisiniz.Örneğin gezi kanalları bu konuda çok rahattır.Gittikleri her farklı yer ile kolaylıkla içerik üretebilmektedirler.

 

3)Bir konuda video çekerken ilk olmaya çalışın.

Güncel trend konularda bir youtube kanalınız varsa, bu konularda youtube’un ilk videosunu çekmek içeriğinizi bir anda viral yapacaktır.Örneğin iphone videoları çıkar çıkmaz yapılan incelemeler ilk günden 1 milyon barajını geçmektedir.Tabi siz illa teknoloji videosu çekecek değilsiniz.Gidilmemiş yerlere gitmek, denenmemiş yemekler yapmak v.s gibi ilk olabileceğiniz sayısız konu var.

 

4)Yazı başlıkları mutlaka izleyicinin dikkatini çekmelidir.

izleyiciler videolarınıza büyük ihtimal ya aramalardan ya da önerilen videolardan ulaşacaktır.Tabi bu esnada izleyicinin karşısına sizin rakibiniz olacak bir sürü video çıkacak.Video başlıkları okumak için harcanan süre maksimum 2 saniye.Öyle bir başlık yazmalısınız ki 2 saniye içerisinde karşınızdaki izleyici kitlesini videoyu izletmek için ikna etmelisiniz.

 

5)Videolarınızın Sonuna mutlaka diğer videolara yönlendiren linkler ekleyin.

İzleyicinin kanalınızdan çıkmaması ve sizin videolarınızın daha çok izlenmesi adına videolarınızın sonuna mutlaka ilgili video linkleri ekleyin.Bu sayede daha fazla izlenme sayısına sahip olacaksınız.Aynı zamanda izleyiciler sizin kanalınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olup abone olma ihtimali yükselecektir.Bunu video yükleme ayarları kısmından kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

6)Videolarınızdaki  dikkat dağıtıcı faktörleri en aza indirin.

Vİdeolarınıza objektif olarak bakabilmeyi öğrenmeniz gerekir.Bunu yapamıyorsanız bile bir arkadaşınızdan destek alabilirsiniz.Video içerisinde mutlaka takılmalar, gereksiz ayrıntılar ve sıkıcı olan anlar göze çarpabilir.Video editleme programları ile bunları düzenleyebilir ve izleyicinin videoyu yarıda bırakmasının önüne geçebilirsiniz.Mümkün olduğunca az zamanda çok şey anlatmalısınız.Bu yüzden gereksiz vakit kayıpları izleyicinin hoşuna gitmeyecektir.

 

7)Videolarınız için seçtiğiniz kapak fotoğrafları tıklanma oranınızı arttıracaktır.

Video başlıklarının ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik.Bunun aynısı video kapak resimleri içinde geçerlidir.Bu nedenle video kapak resmini çekerken ilgi çekici bir kapak fotoğrafı seçmeniz direkt tıklanma isteği uyandıracaktır.Bunu genelde erotik video yayıncıları yapmaktadır.Video normal olsa bile, en erotik olan kısmı kapak fotoğrafı yaparak izleyici çekmeye çalışırlar.Bu konuda da başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

 

8)Anahtar Kelimelerinizi oluştururken mutlaka Google Adwords’den yararlanın.

Google adwords üzerinden hangi kelimenin ne kadar aranma hacmine sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.Tabi bunu söylerken  aranma hacmi yüksek olan kelimelerle ilgili video çekin demiyoruz.Sadece yazdığınız kelimenin eş anlamlı olanı daha fazla aranma hacmine sahip olabilir.Siz eş anlamlı kelimeyi kullanarak arama sayfasında en üst sıralara çıkabilirsiniz.Örneğin ” youtuber nasıl olunur ” kelimesi aylık bin-10bin aranma hacmine sahipken, ”nasıl youtuber olunur” kelimesi 100-bin aralığında aranma hacmine sahiptir.Sıralama bile bu konuda önem arz etmektedir.

 

9)Bazı video konuları  daha fazla abone çekmektedir.Bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Bunun en büyük örneği öğretici videolardan verebiliriz.Nasıl yapılır tarzı çekilen videolar izlenme sayısına göre daha fazla abone çekmektedir.Komedi ve prank videolarının gösterime göre abone sayıları düşüktür.En çok kazanan youtuberlar başlıklı yazımızda görüntülenme sayısında 1. olan abone sayısında 20. olan youtuberları görebilirsiniz.

 

10)Videolarınızı mümkün olduğunca uzun yapmaya çalışın.

Sıra geldi youtube algoritmalarının gözüne girmeye.Başarılı bir youtuber nasıl olunur diyorsanız, mutlaka yotube algoritmalarıyla aranızın iyi olması gerekir.Normalde kısa videolar daha çok tıklanmaktadır.Ancak fayda sağlaması açısında pek bir şey ifade etmemektedir.Daha uzun olan videolar algoritmada daha açıklayıcı ve daha bilgi verici olarak kabul edilmektedir.Bu nedenle arama sayfalarında en üst sıralara çıkmaktadır.

 

Okuyunuz: Dropshipping ile Para Kazanmak

 

11)Mutlaka canlı yayın düzenleyin

Canlı yayınlar abonelerinizle daha fazla etkileşime girmenizi, daha fazla abone kazanmanızı ve daha çok görüntülenme sayısına ulaşmanızı sağlayacaktır.Bu sizin için ekstra maliyetli bir şey olmayacaktır ve getirisi diğer yöntemlerden fazla olacaktır.

 

12)Kendi performansınızı objektif bir şekilde 3 aşamalı olarak değerlendirin.

Büyük şirketler aylık, 3 aylık ve yıllık olarak kendilerini denetleme yoluna giderler.Tabi bu denetlemeler daha çok hedeflere yönelik olan denetlemelerdir.Sizde kendi performansınızı bu şekilde aylık, 3 aylık ve yıllık olarak değerlendirip not almalısınız.İlerleyen zamanlarda bu sizin çok işinize yarayacaktır.Hedeflerinizi tutturabilmeniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

13)Diğer Youtuberlar ile Ortak Çalışmalar yapın

Başarılı bir youtuber nasıl olunur diyorsanız bunun bir yolu da diğer youtuberlar ile ortak çalışmaktır.Onlarla etkileşim halinde olmanız ve ortak içerik üretmeniz hem sizin hem de diğer youtuberların abone sayılarını arttıracaktır.Videoların altında yer alan açıklamalarda kanalınızın reklamını da yapabilirsiniz.Kitlelerinizin aynı olması veya farklı olması önemli değil.İzleyiciler meraktan dolayı sizin kanalınızı ziyaret edeceklerdir.

 

14)Sosyal Medya ile Videolarınızın daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayın

Sosyal medyanın gücünü hepimiz biliyoruz. Videolarınızın daha fazla izlenmesi için youtube üzerinde trend videolar listesine girmesi gerekir. Bunu da en kolay sosyal medya üzerinden başarabilirsiniz. Sosyal medya da ne kadar büyürseniz o kadar çok faydasını göreceksiniz. Bunun için reklam dahi vermekten kaçınmayın.

 

15)Tutarlı Olmanız Abone Sayınızın artmasını sağlayacaktır.

Tutarlı olmaktan kastımız izleyicilerin bir sonraki videonuzun ne tarzda olacağını bilmesidir. Minecraft oyunu ile ilgili bir video çekiyorsanız izleyiciniz bir sonraki yayınlanacak video da yine minecraftla ilgili birşeyler bulabilirim diyerek sizi takip edecektir. Aksi halde minecraftan sonra bir gezi videosu paylaşırsanız burada izleyici sizi tutarsız görecek ve abone olmayacaktır. Abone olanlar ise abone olmaktan vazgeçecektir.

 

16)Video Yüklerken Alt Yazıları mutlaka doldurunuz.

Videolarınızı yüklediğiniz zaman video altında mutlaka video ile ilgili, kanalınızla ilgili yazılar yazınız. Emin olun videonuzu izleyenlerin %20 si o yazıları incelemektedir. Alt yazınızda sosyal medya linkinizi, blog linkinizi ve  kanalınızla ilgili linkler paylaşmalısınız.

 

17)Videolarınız Değer katıcı içeriklerden oluşmalıdır.

Vİdeolarınız mutlaka insanlara bir şeyler katacak videolar olmalı.İster eğlence, haber, eğitim, vlog olsun isterse prank videolar olsun.İnsanların paylaşabileceği videolar olsun.Birbirini tekrar eden videoların izleyiciye de size de pek bir faydası olmayacaktır.Özgün bir youtuber nasıl olunur başlıklı videolardan bu konuda destek alabilirsiniz.

 

18)Videolarınız için bütçe ayırmaktan çekinmeyin.

Videolarınız için reklam vermekten çekinmeyin.Harcayacağınız para ile kanalınızı daha hızlı tanır ve büyütebilirsiniz.Tabi bu sadece reklamlar ile ilgili değil.Çekeceğiniz videolarda da bütçeden dolayı ucuza kaçmayınız.Kalite uzun vadede size geri dönüş sağlayacaktır

 

19)Hem Video Çekin hem de kendinizi geliştirmeye devam edin.

Eğitimin ve öğrenmenin sonu yoktur. Siz bildiklerinizle her hafta videolar çekmeye devam edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki daha öğreneceğiniz çok şey var. Her şeyi bilseniz bile sistemin kendini güncellediğini unutmamalısınız. Başarılı bir youtuber nasıl olunur ile ilgili güncel olarak makaleler okumaya devam etmelisiniz.

 

20)Youtube Algoritması Sizin En Yakın Dostunuz Olacak

Youtube’un kurallarından dışarı çıkmamaya dikkat edin. Youtube ile iyi geçinirseniz istediğiniz yere gelmeniz çok zaman almayacaktır. Çünkü youtube algoritması kurallara uyanlar  için torpilli davranmaktadır.Yapmanız gereken özgün olmak, hile yapmamak, spam videolardan uzak durmak. Daha fazlası için youtube akademiden bilgi alabilirsiniz.

 

21)Video Ekipmanlarınız En büyük sermayeniz olacaktır.

Video ekipmanları alırken ne alacağınıza karar vermeniz ile ilgili bir yazı paylaşmıştık. Ekipmanlarınızı öncelikle doğru bir şekilde seçmelisiniz.Çok kazanmıyorsanız malzemelerinizi kolay kolay değiştiremezsiniz. Bu size ek olarak büyük maliye oluşturacaktır.Aynı zamanda ekipmanlarınıza iyi bakmanız gerekiyor. Onları nasıl daha iyi ve verimli şekilde kullanabilirsiniz bunun araştırmasını sürekli yapın.

 

22)Kurumsal bir şirket gibi çalışmaya özen gösterin.

Kurumsal şirketlerin çalışma prensiplerini az çok biliyorsunuzdur. Tamamen kar etmeye, büyümeye ve sürdürülebilirliğe odaklanırlar. Siz de aynı amaçlara sahip olmalısınız. Duygusallıktan çok profesyonelliğinizi öne plana çıkarıp başarılı bir youtuber nasıl olunur gerekliliklerini yerine getirmelisiniz.

 

23)Kendi muhasebenizi ve kayıtlarınızı tutmayı aksatmayın.

Buna bir nevi not tutmak diyelim. Unutmamak için ve hesabınızı bilmek için mutlaka bu konuda özen gösterin.Bu işe başladıktan 1-2 yıl sonra bazı ufak tefek ama önemli olan şeyleri hatırlamamaya başlayacaksınız.Aynı zamanda muhasebe olarak kar da mısınız zarar da mısınız bunu bilmeniz gerekiyor.

 

24)Hatalarınız varsa Bunlar sizi üzmesin sabırlı olun

Mutlaka ne kadar dikkat etseniz de hatalarınız olabilir. Ancak bunlar sizi üzmesin. Siz bir film yıldızı veya yönetmen değilsiniz. Hata yaptıkça daha iyi öğreneceksiniz ve tecrübe kazanacaksınız. Hata yapmaktan korkmayın ve yaptığınız hatalardan dolayı üzülmeyin. Elbet bunu düzeltme şansı karşınıza çıkacaktır.

 

25)Popüler Videolara Yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

Youtube da sizinle alakalı olan popüler videoları bulun ve onlara sizin kendi video linkinizle birlikte yorumlar yapın. Popüler videoda aradığını bulamayan izleyiciler mutlaka yorumlara bakacaktır ve sizin linkinize tıklayacaktır. Bu sayede ekstra olarak görüntülenme sayısına ve aboneye ulaşabilirsiniz.

 

26)Youtuber Buluşmalarını, Toplantılarına ve Etkinliklerine Katılın.

Facebook veya Google üzerinden bu tarz buluşmalarını ilanını görebilirsiniz.Mümkünse bu buluşmaların hepsine katılın.Hem anlaşmalar yapma şansınız olur hem de kendinizi tanıtırsınız.Tabi  en avantajlı kısmı ise kendinizi değerlendirme şansınız olur.Diğer youtuberlar ile aranızdaki fark ne daha iyi anlarsınız.Eksik yanlarınız varsa belirleyip düzeltme yoluna gidebilirsiniz.Alacağınız tavsiyeler daha fazla büyümenizi sağlayacaktır.

 

27)Viral Video Hatasına Düşmeyin, Sadece İşinizi Yapın.

Viral video çekme hastalığı gerçekten kabak tadı vermeye başladı.Çoğu youtuber kaliteli içerik oluşturmaktan çok nasıl bir anda viral video yaparım onu peşine düştü.Haliyle youtube viral olmaya çalışılan videolar çöplüğüyle doldu taştı.Viral olmak için özen göstermenize gerek yok.Siz sadece normal videolarınızı çekin.O videonun viral olacağı varsa bir gün mutlaka olur.Bunu şahsen kendi yazılarımızda da gördük.

 

28)Videolarınızda Başka Kanalları eleştirmekten uzak durun.

Bazı youtuberların düştüğü en büyük hata. Başka kanallarla ilgilenerek kendi kanallarını unutan youtuberlar da diyebiliriz. Bu tarz videolar çeken youtuberlar izleyiciler tarafından sevilmiyor. Aynı zamanda kendi karizmalarını düşürdüğüne inanıyoruz. Eğer başkasını eleştiriyorsanız mutlaka onun sizden üstün olduğu bir yanınız var demektir. Bunu izleyici de hissedecektir ve otomatikmen başka kanala geçiş yapacaktır.

29)Hızlı ve Sizi tanıtan giriş introlarına her videonuzda yer verin.

Her videoda sizi ve kanalınızı tanıtacak kısa bir introya yer vermelisiniz. Bu sayede izleyicinin zamanından çalmayacaksınız ve kolaylıkla kendi tanıtımınızı yapmış olacaksınız. Bu intro bütün videolarınızda yer alacağı için en büyük önemi göstermeniz gerekiyor.

 

Youtuber olmanın zor olduğundan size bahsetmiştik. Ancak yukarıda ki kurallara uymazsanız zordur.5 tane video ile popüler olmuş insanlar görebilirsiniz. Sizin de bu popülerliği yakalamanız hiç zor değil. Ancak hedefiniz popüler olayım, para kazanayım olmasın. Sadece kaliteyi hedefleyin, bütün güzellikler sizi bulacaktır.

 

Youtuber nasıl olunur başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız, arkadaşlarınızla paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Aklınıza takılan sorularla ilgili yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here